Kirándulás Terror Háza Múzeum TÁMOP 3.3.9.

2015.február 27. péntek

Budapest

A TÁMOP 3.3.9-es pályázatnak köszönhetően február végén lehetősége volt a gyerekeknek és néhány kísérő tanárnak eljutni a Terror Házába. A viszonylag hosszú út és a nem éppen barátságos időjárás a rutinos kirándulóknak már nem jelentett megpróbáltatást. A 20. századi diktatúrák áldozatainak emlékére létrehozott múzeum körül mécsesek és gyertyák százai jelezték, két nappal ezelőtt itt is tömegesen emlékeztek meg a kommunizmust megszenvedőkre. A több szintes épületet alaposan végigjárva a tanulók szembesülhettek az adott kor kegyetlenségeivel és együtt érezhettek a megkínzott és meggyilkolt honfitársainkkal. A borzalmak kézzelfogható bemutatása mellett ugyanakkor azt is példázza a múzeumban látottak, hogy a szabadságért hozott áldozat nem volt hiábavaló: a XX. század két legkegyetlenebb rendszere elleni harcból végül a szabadság és függetlenség erői kerültek ki győztesen.

A Terror Háza megtekintése után alig öt percet kellett gyalogolnunk a fővárosi zajban az étteremhez. A diákoknak meglepetés volt, ugyanis egy vegetáriánus étterembe vittük őket, ahol bőséges és egészséges ételek közül választhattak. A desszert elfogyasztása után még egy hosszú hazaút várt ránk, amit épségben meg is tettünk.