Kirándulás Sárospatakon TÁMOP 3.3.8.

2014.június 3. kedd

Sárospatak, Sátoraljaújhely

A Támop 3.3.8-as pályázat keretében 2014.június 3-án a Zemplénbe utaztunk. Első állomásunk Sárospatak volt. Megtekintettük a Rákóczi várat. A tárlatvezetés során felfedeztük a Vörös-tornyot. Ez után a gyerekek saját kalandvágyukat kielégítve bejárták a vár többi részét, többek között a Rákócziak dicső kora elnevezésű kiállítást.

Ezt követően a 29 fős csapattal megebédeltünk egy hangulatos vendéglőben, majd a finom ebéd után Sátoraljaújhely felé vettük utunkat. A gyerekek számára a kalandpark jelentette a kirándulás csúcspontját. A hátralévő két órában a tanulóink önfeledten élvezték a száguldást a bob pályán. Mindannyiunk számára nagy élmény volt, hiszen többen most próbálhatták ki először ezt az extrém sportot.

Reménykedtünk benne, hogy a tanulók átalusszák a haza utat, de ezzel ellentétben sokkal élénkebbek voltak, mint reggel.

A kirándulás emlékezetes volt mindnyájunk számára, de többen életre szóló élménnyel gazdagodtak.