Túra TÁMOP 3.3.10.

2014.május 30. péntek

Lillafüred

A TÁMOP 3.3.10. B-12 pályázat lehetőséget biztosított arra, hogy iskolánk néhány lelkes diákja és tanára túrázni induljon, így 2014. május 30-án Kazincbarcikán buszra ültünk, majd Miskolcig meg sem álltunk, ahol a Hóvirág utcáról egészen Lillafüredig gyalogoltunk a piros útvonalon. Kísérőnk a Miskolci Egyetem jogászhallgatója, Ercsey Pál volt, aki tapasztalt túravezetőként irányított bennünket a néhol vadregényesnek tűnő, a Jurassic Park és a Rambo filmek dzsungelhangulatát idéző ösvényeken. A csoport megállt az Ismeretlen katona sírjánál, és elimádkoztunk egy Miatyánkot, majd a diákok a Vadas Jenő-forrásnál kóstolhatták meg az igazi kristálytiszta vizet. Az ebédet családias hangulatban fogyaszthattuk el a Fehérkőlápa Turistaházban, ahol a házigazdák szeretettel és ízletes menüvel fogadtak bennünket: házi kenyérrel, babgulyással, palacsintával, üdítővel és forrásvízzel. A túrán elfáradt diákok a kandalló melletti kanapékon pihenhettek egy kicsit, hiszen előttünk állt még egy kis séta a lillafüredi célállomásig, ahol már a busz várt bennünket, hogy a hazafelé vezető utat kényelmesen tehessük meg Kazincbarcikáig.