Testvériskolai kirándulás Budapesten

2014.május 27. kedd

Budapest

Újra együtt, békésen, néhányan már barátságban.

Többen már ismerősként üdvözölték egymást, amikor megérkeztünk a vonatos utazás után a Keleti pályaudvarra, ahol az Irinyis diákok vártak bennünket. A külön busszal már együtt mentünk fel a Budai várba. Lux Ambrus igazgató úr idegenvezetése nekünk, kazincbarcikai iskolásoknak sokat jelentett. Többen először jártak a fővárosban, így sok csodálkozó szempár figyelt a látnivalókra. A Budai várban tett séta, és a Hadtörténeti Múzeum volt a nap fő programja, ami ebédig le is foglalt bennünket. A múzeumba már vegyes csapatokba szerveződve mentünk. Kezükben a feladatokkal szorgalmasan keresték a válaszokat, a jó megoldásokat. A közös gondolkodás közös megoldásokat hozott. Nagy örömünkre alig volt feladat, mely megválaszolás nélkül maradt. A Mátyás templomban tett látogatásunk, a Sándor Palota történelmi és jelenbeli szerepének megismerése, a panoráma,a Duna parti rövid séta , fővárosunk több nevezetességének megtekintése mind abba a csokorba illeszkednek, melyek a kirándulás után élményként maradnak meg bennünk. Pozitív érzésként éltük meg a szervezett foglalkozásokon túl a további ismerkedéseket, barátkozásokat, melyek a testvériskola tanulói és közöttünk szövődtek. Szinte súrlódástól mentes volt az egész nap, ami mindkét fél részére jó érzést jelentett. A pályaudvar felé tartva, a kis vetélkedő értékelése után csoki eső hullott azokra, akik városismeretből jó vizsgáztak. Szeretettel köszöntünk el a nyergesi fiataloktól. Hazafelé külön kocsiban utaztunk, felszabadult játékkal, nótázással mulatattuk az időt.

A kirándulások, a közös programok ízét egyre jobban megérzik a diákok. Szembesülnek időről időre az együttéléshez szükséges szabályokkal, az alkalmazkodás fontosságával, azzal, hogy egymás személyiségét tiszteltben kell, hogy tartsák. A viselkedésükben tapasztalt fejlődés megmutatkozott a buszon, a vonaton és az étteremben tanúsított magatartásukban is, amit az együtt töltött idők hozadékának tekintünk. A közös a balatoni táborozás elé nagy várakozással, de már optimistábban tekintünk.

Köszönjük szépen a tartalmas és élményt nyújtó napot.