Tanévnyitó szentmise - 2018.szeptember 3. hétfő - Kazincbarcika
Ünnepélyes tanévnyitónkat a Szent Család templomban tartottuk 2018. szeptember 3-án. A szentmise keretében iskolánk lelki vezetője, P. Andrásfalvy János atya a szorgalomról beszélt, melyet Isten megáld, ha nem mi várjuk, hogy alakuljanak a dolgok körülöttünk, hanem elébe megyünk cselekvő szorgalommal minden egyes feladatunknak. A szentmise után diákjaink rövid verses zenés tanévnyitó műsorát hallhattuk. Kovácsné Balla Katalin
Szarvaskői Don Boscós kirándulás - 2018.augusztus 31. péntek - Szarvaskő
2018 augusztusának utolsó napján akár lehetett volna rossz idő is. A kirándulás azonban derűs volt – talán a buszon elmondott imáknak is köszönhetően? – mind az égen, mind a szívekben, Istennek legyen hála. A Don Bosco Iskola HIFI csoportjából és az oratóriumból útra kelt egy busznyi ifjú, szalézi szerzetesekkel, a fiatal kántorral, munkatársakkal, és jómagammal, egy jelölttel, hogy meghódítsák a kék turista jelzés azon szakaszát, mely a Heves megyei regényes tájú Szarvaskő és Bélapátfalva között vezet. Mindez a Renovabis Alapítvány jóvoltából jöhetett létre.
Zarándok Találkozások Déli Tájakon - 2018.augusztus 7. kedd - Medjugorje
2018. 08. 07-én a kazincbarcikai Don Bosco Iskola ifjúsági csoportjának, az oratórium segítőinek díjazottjai, tanárkollégák és munkatársak zarándokolni indultak a szerbiai szaléziakhoz, Medjugorjéba, és Horvátországba is bepillantottunk. Zarándokútról írni nem könnyű a „krónikásnak”, hiszen azt tudjuk, a zarándoklat nem kirándulás.
Nyári Oratóriumi Tábor a Don Bosco Iskolában - 2018.július 9. hétfő - Kazincbarcika
Idén 2018. 07.9-13. között zajlott a Nyári Oratóriumi Tábor a Don Bosco Iskolában. A mintegy 100 résztvevő nagy többsége halmozottan hátrányos helyzetű gyerek volt: Kazincbarcikáról, Mucsonyból, Sajókazáról, Kurityánból jöttek. Kukuczka Robert atya, és a többi szervező szalézi, munkatársak, segítők, az iskola alkalmazottai egyaránt lelkesen szolgálták a táborozó gyerekeket. Sok értékes, jól előkészített programon vett részt a tábor gyerekserege.
Kirándulás Debrecen - 2018.június 12. kedd - Debrecen
Az EFOP-3.1.9-17-2017-00011 „MEGtanulva” elnevezésű pályázat keretében 2018.06.12.-én 33 tanulóval és három mentor pedagógussal kirándultunk Debrecenben. Az első utunk a Debreceni Egyetem Botanikus kertjébe vezetett, ahol Maros Ágnes tárlatvezető segítségével csodálhattuk meg a hazánkban nem honos növényvilágot.
Kitüntetés az Egri Bazilikában - 2018.június 12. kedd - Eger
A 2018.06.12-én nagyon jól éreztük magunkat az öcsémmel, Éva nénivel, Józsival és János atyával az Egri Bazilika év végi hálaadó ünnepélyén. Meghívást kaptunk HIFI tagokként egy remek kis programra, ahol tanévzáró kitüntetés osztás is volt. Dr. Ternyák Csaba, egri érsek atya adta át a diákoknak az okleveleket. Don Bosco Iskolánkból Trencsényi Ferenc, végzős épület-szerkezetlakatos kapta a kitüntetést, de mivel ő éppen aznap vizsgázott, ezért helyette Harsányi József, 10-es pék tanuló vette át a díjat.
A kazincbarcikai iskolák közel ötven hetedik osztályos tanulója kísérőtanáraikkal, pályaorientációs nap keretében látogatták meg intézményünket.
Plébániai napok - 2018.június 7. csütörtök - Kazincbarcika
Idén is megrendezésre kerültek a plébániai napok, melyen az elsősök beosztás alapján vesznek részt, két héten keresztül. 2018. 06.07-én az 1/9/d és a 1/9/e osztály volt a soros. A gyerekek játékos vetélkedőkön mérettethették meg magukat. Kvízjáték, filmes totó, kertben elrejtett táblák keresése, és természetesen a közös mise is a programok közé tartoztak. A győztes csapat pedig megosztotta a kiérdemelt óriáspizzát az összes résztvevővel.
Osztálykirándulás 1/9/d - 2018.június 4. hétfő - Kazincbarcika
Idén az 1/9/d Herbolyán tartotta az éves osztálykirándulását. Reggel 8 órakor az iskolától indultunk Herbolyára. Mindenki hozott magával finomságokat és innivalót, ami a kis túránk után hamar elfogyott. A tavaknál kiépített pihenőrészen szalonnát sütöttünk, beszélgettünk, hajatfontunk. Az időjárás is kedvezett a csapatépítésnek, a tűz is meggyulladt, a lányok felvágták a zöldségeket, mindenki megsütötte, amit szeretett volna és élményekkel teli tértünk haza.
Családi nap - 2018.június 1. péntek - Kazincbarcika
2018. június 1-én tanulóink és hozzátartozóik számára családi napot szerveztünk. A rendezvényt igazgató úr nyitotta meg, majd János atya vezetésével közösen imádkoztunk szeretteinkért. Ezt követően külső intézmények előadói, a család fontosságáról beszélgettek diákjainkkal.

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40